باربری شرق تهران
باربری شرق تهران
آگوست 22, 2019
باربری پاسداران
باربری پاسداران
آگوست 30, 2019
نمایش همه

نحوه چیدمان وسایل هنگام اسباب کشی

نحوه چیدمان بار در ماشین حمل بار

نحوه چیدمان بار در ماشین حمل بار

نحوه چیدمان وسایل هنگام اسباب کشی

یکی از نکات چالش برانگیز هنگام اسباب کشی، نحوه چیدمان وسایل در ماشین حمل بار و چیدن وسایل در منزل جدید می باشد. هنگامی که کلیه کارهای مربوط به بسته بندی وسایل منزل خود را انجام داده اید و با یک شرکت باربری تهران (باربری سه سوت بار) هماهنگی های لازم را انجام دادید و ماشین حمل بار مناسب را انتخاب کره اید، حالا زمان آن رسیده که اثاثیه و لوازم خود را در ماشین باربری بچینید. یک راه خوب قبل از رسیدن ماشین حمل بار این است که از ترتیب چینش لوازم در ماشین لیستی تهیه کنید و لوازم و اثاثیه شبیه به هم را کنار یکدیگر قرار دهید. این کار روند باربری و حمل اثاث شما را بسیار ساده تر و سریعتر می نماید. بعد ازاینکه لوازم به منزل جدید برسند زمان آن است که وسایل را در اتاق ها بچینیم ما در این مقاله نکات مهمی را در این زمینه به شما ارائه خواهیم داد.

 1. نحوه چیدمان وسایل در ماشین حمل بار
 2. نحوه چیدمان وسایل در منزل جدید
 3. چرا چیدمان وسایل مهم است
 4. مهم ترین نکات مربوط به چیدمان وسایل

نکات مربوط به چیدمان وسایل

نحوه چیدمان وسایل در ماشین حمل بار

اگر وسایل و اثاثیه شما در زمان بارگیری به درستی داخل کامیون ها چیده نشوند حتی اگر خوب بسته بندی شوند امکان ندارد سالم به مقصد برسند اگر وسیله نقلیه مناسبی برای این کار انتخاب کرده اید تا حدود زیادی به موفقیت نزدیک شده اید اکنون نوبت آن است که وسایل تان را به درستی بار ماشین نمایید تا به سلامتی بتوانید آن را به خانه جدید انتقال دهید.
توجه نمایید اگر بسته بندی اثاثیه را به خوبی انجام دهید و هر وسیله را به روش مناسب خود بسته بندی کنید چینش آنها در ماشین باریری ساده تر و احتمال حرکت آنها کمتر می شود.

 • لوازم سنگین تر اول از همه به ماشین منتقل  شوند
 • انتقال کارتن های سبک تر و لوازم شکستنی و قرار دادن آنها روی کارتن های سنگین

لوازم سنگین تر اول از همه به ماشین منتقل  شوند

پس از یک بسته بندی خوب و مناسب اکنون نوبت آن است که وسایل تان را داخل ماشین اسباب کشی بارگیری نمایید. نکته مهم در این مورد شروع کار با چینش اثاثیه سنگین منزل است. زمانی که جای وسایل سنگین داخل ماشین باربری مشخص شود وسایل کم وزن تر به سادگی می تواند جای خود را پیدا کند. اگر بسته بندی وسایل تان را به خوبی انجام داده باشید نباید در این مرحله با مشکل خاصی مواجه شوید.
ابتدا با سنگین ترین وسایل و بزرگترین از نظر حجم و اندازه شروع کنید. یخچال , مبلمان بزرگ , ماشین لباسشویی , سرویس چوبی و … وسایلی هستند که در اولویت قرار دارند. بهتر است قبل از رسیدن کامیون از اثاثیه شبیه به هم را در کنار هم قرار دهید تا چینش وسایل وقت زیادی از شما نگیرد.
این لوازم شامل اثاثیه ای می شود که معمولا به دو نفر یا بیشتر برای جابجایی آنها نیاز است. این لوازم لازم است در انتهای کامیون یا خاور و نزدیک به اتاق راننده جای بگیرند. همه اثاثیه سنگین به گونه ای باید در ماشین چیده شوند که وزن آنها تقریبا به طور مساوی بین قسمت انتهای ماشین باربری پخش شود.

انتقال کارتن های سبک تر و لوازم شکستنی و قرار دادن آنها روی کارتن های سنگین

کارتن های سبک تر را بالاتر و روی کارتن های سنگین قرار دهید. اگر ماشین حمل بار شما یک خاور مسقف است جعبه های سبک را تا نزدیکی سقف ماشین روی هم بچینید. هر فاصله بین جعبه ها و سقف ماشین باید توسط چیزهای نرم مانند پارچه، لباس های کهنه یا تشک پر شود.
لوازم شکستنی را روز اسباب کشی کاملا از سر راه دور کنید و در انتهای پروسه باربری آنها را به ماشین منتقل کنید. بهترین محل برای قرار گیری لوازم شکستنی زیر صندلی ها یا زیر میزها است.
در نهایت تمام گوشه های خالی، زیر یا روی مبل ها و میزها را با لوازم باقی مانده مانند ساک ها و کیف هایی که لوازم شکستنی در آنها نیست پر کنید. از هر اثاثیه باقی مانده دیگری مانند جالباسی، جعبه ابزار، بوت ها و کفش ها و… که امکان شکستن و آسیب دیدگی در حین جابجایی ندارند برای پر کردن فضاهای خالی استفاده کنید.

نحوه چیدمان وسایل در منزل جدید

پس از انتقال وسایل با اصول باربری گفته شده به مکان جدید، مرحله چیدمان وسایل در مکان جدید می رسد. این مرحله سخت به علت انبوه لوازم بسته بندی شده و عدم شناخت دکوراسیون مکان جدید سخت است یکی از اذیت کننده ترین مسائلی که در اثاث کشی و پس از جا به جایی به منزل یا دفتر جدید بسیار سخت است، سرگردانی در میان جعبه ها و کارتن‌ها و وسایلی است که در هر گوشه قرار داده‌ می شود. اگر دوست دارید هرچه زودتر و سریع تر وسیله ها را در جای مناسب خودش قرار دهید می‌توانید مطالب پایین را بخوانید:

 • انتخاب جای مناسب برای وسایل
 • برای باز کردن کارتن ها برنامه‌ریزی داشته باشید

نحوه چیدمان بار در منزل جدید

انتخاب جای مناسب برای وسایل

اولین و مهم ترین گام، انتخاب جای مناسب برای وسایل بزرگ مثل مبلمان، یخچال یا میز کار است. در مرحله دوم
کارتن‌های هر قسمت را به اتاق خود منتقل کنید و در کنار دیوار به‌طور مرتب قرار دهید به‌عنوان‌ مثال وسایل و کارتن‌ها با برچسب آشپزخانه را در گوشه‌ای از آشپزخانه بچینید. هیچ‌وقت بدون مشخص کردن جای وسایل، آن‌ها را باز نکنید. این کار باعث می‌شود ماه‌ها در داخل جعبه‌های بازشده به دنبال وسایل متفرقه و مختلف بگردید. بهترین حالت باز کردن وسایل در مدت یک هفته خواهد بود. این فرایند را از وسایل اصلی و بزرگ‌تر تا وسایل جزئی و کوچک‌تر که باید در کمدها قرار گیرند مثال لباس‌ها و پوشاک انجام دهید.
می‌توانید در بازنمودن وسایل از اعضای خانواده کمک بگیرید و کارها و بازنمودن کارتن‌ها و بسته‌بندی وسایل را، بین اعضاء خانواده تبدیل به کاری سرگرم‌کننده کنید. با یک برنامه‌ریزی مطمئن باشید هریک از اعضاء خانواده در این راه به شما کمک خواهند کرد. از آن‌ها بخواهید هرروز دو یا سه جعبه را باز کنند. و در خصوص وسایل خود این مسئولیت را بپذیرند. مثلاً از فرزندان بخواهید بعد از قرار گرفتن کمد و تخت به‌عنوان وسایل بزرگ‌تر درمرحله اول توسط شما وسایل کمدها و لباس‌های خود را از بسته‌بندی بازنموده درجای در نظر گرفته‌شده قرار دهند.

برای باز کردن کارتن ها برنامه‌ریزی داشته باشید

به خاطر بسپارید اسباب های مورد نیاز و اصلی را اول از هر چیز دیگری بازکنید. در هنگام بسته‌بندی اثاث منزل، جعبه هایی که اول از همه باید بازشوند را علامت بزنید و ترتیب اولویت ها را روی آنها مشخص کنید. وسایل اضطراری مانند ظروف و وسایل حمام و… . باز شدن وسایل لازم، زندگی را در طول مدتی که در منزل نو به طور کامل مستقر شوید، کمی آسوده تر خواهد کرد. به هنگام باز کردن جعبه ها، لیستی از وسایل داخل آن ها را با خود داشته باشید تا راحت‌تر آن ها را پیدا کنید. پیش از باز کردن جهبه ها، وسایل ضروری مثل ابزار ها و یا سطل زباله را آماده کنید تا راحت تر و سریع تر چسب‌ها را بازکرده و یا تابلوها را به دیوار بزنید و جعبه های خالی را دور بریزید.

چرا چیدمان وسایل مهم است

نحوه چیدمان وسایل بخصوص زمانی که قصد حمل اثاث به شهرستان را دارید اهمیتی ویژه پیدا می کند. درست چیدن بار چندین مزیت بزرگ دارد:اول در کاهش تعداد رفت و آمد و کاهش هزینه باربری تاثیر مستقیم دارد. دوم اینکه چیدن صحیح بار در کامیون، نیسان، خاور یا ماشین دیگر باعث می شود لوازم آسیب نبیند. ودر آخر اینکه چیدن درست و اصولی اسباب و اثاثیه، سرعت خالی کردن بار را نیز افزایش می دهد.

چیدن وسایل

مهم ترین نکات مربوط به چیدمان وسایل

 • اگر شاغل هستید و وقت کمی برای چیدن وسایل دارید، هیچ وقت عجله نکنید، چرا که عجله کردن باعث سردرگمی شما در اینکه چه چیزی را کجا قرار دهید می شود و همچنین نمی توانید به درستی تصمیم بگیرید. در نهایت وقت بیشتری به هدر خواهد رفت.
 • موارد مهم و حساس مثل مدارک, اسناد و یا جواهرات و چیزهای با ارزش را نیز با ماشین شخصی خود انتقال دهید.
  بهتر است در اسباب کشی تا مرحله آخر چیدمان وسایل، بچه ها را به شخص مورد اطمینانتان بسپارید. وجود بچه ها در اسباب کشی برای خودشان و شما مشکل ساز است.
 • افتادن وسایل مشکلی است که به خاطر خالی بودن بیش از اندازه ماشین اتفاق می افتدو باعث خراب شدن و صدمه دیدن وسایل شما شودتوصیه می شود، بین وسایل را توسط پارچه های ضخیم یا ابرپر کنید تا از آنها محافظت شود. مخصوصا در مورد وسایل چوبی این موضوع اهمیت بیشتری می یابد.
 • هر کدام از بسته ها که مربوط به اتاق خاصی است را به همان مکان منتقل کنید و در گوشه ای قرارشان دهید
  سعی کنید اتاق به اتاق پیش بروید (پیشنهاد می شود که ابتدا وسایل اتاق ها را بچینید، سپس به سراغ پذیرایی و… بروید).
 • لوازم جزئی منزل را از جمله لوازم تزئینی، گل و گیاه، تابلو، ساعت دیواری و … در جای مناسب شان قراردهید.
 • توصیه می شود تا جایی که ممکن است وسایل تان را داخل کارتن یا جعبه بسته بندی کنید و از جابجایی وسایل بدون کارتن خودداری کنید. این کار سرعت عمل شما را افزایش می دهد و احتمال آسیب دیدن , گم شدن و یا سقوط وسایل را کاهش می دهد
 • ابتدا بسته بندی های آشپزخانه را که اکثراً شکستنی هستند را باز کنید و در کابینت ها بچینید.
 • لوازم برقی و گازی مانند یخچال، اجاق گاز، بخاری، تلوزیون، کامپیوتر و … را در جای مناسب شان قرار دهید ودر اولین فرصت راه اندازی کنید.
 • اگر مسافتی که بار شما قرار است حمل شود زیاد است یا در فصل بارانی سال هستید حتما از ماشین های مسقف استفاده کنید و وسایل را محکم در جای خود ببندید.
 • قبل از شروع به اقدام اسباب کشی ابتدا یک اتوبار خوب برای اسباب کشی یتان انتخاب کنید. خصوصیات یک باربری خوب(سه سوت بار) را در مقاله قبلی برایتان توضیح داده شد.
 • قبل از باز کردن وسایل، لوازم ضروری مانند چسب، چاقو، پیچ‌گوشتی، میخ، چکش و پاکت‌های زباله را آماده کنید تا به‌راحتی چسب‌ها را بازکرده، تابلوها را به دیوار زده و کارتن‌های خالی را دور بریزید.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همگی شما عزیزان اتوبار سه سوت بار مفتخر است با در دست داشتن سال‌ها تجربه در امر اسباب‌کشی، باربری و جابجایی بار در تهران و شهرستان‌ها و حتی در سطوح بین‌المللی با در اختیار داشتن کادری مجرب شامل نیروهای متخصص مفتخراست در امر اسباب‌کشی،بسته بندی و جابجایی شما عزیزان را در امر چیدمان وسایل وحمل وسایل یاری دهد.
درصورتی‌ که فکر می‌کنید کار جابه‌جایی وقت و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت شرکت باربری سه سوت بار شما را در این مسائل یاری می‌کند با این کار در وقت خود صرفه‌جویی کرده،و روزهای اسباب کشی را راحت‌تر می‌گذرانید. برای انجام مشاوره‌های رایگان و در صورت نیاز می‌توانید با ما تماس بگیرید.

چیدن وسایل توسط باربری سه سوت بار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 2