مهم ترین نکاتی که برای بسته بندی لوازم شکستنی باید انجام داد.

نکات مربوط به باربری ادارات
نکات مهم که در اسباب کشی و باربری ادارات باید رعایت کرد
آگوست 5, 2019
نکات در مورد بیمه های باربری
مهم ترین نکات مربوط به بیمه باربری
آگوست 10, 2019
نمایش همه

مهم ترین نکاتی که برای بسته بندی لوازم شکستنی باید انجام داد.

نکات مربوط به وسایل شکستنی

نکات مربوط به وسایل شکستنی

مهم ترین نکاتی که برای بسته بندی لوازم شکستنی باید انجام داد.

چینی و لوازم شکستنی همیشه مورد اهمیت زیادی در اسباب کشی هستند و بسته بندی مناسب باعث میشود. از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید. با توجه به اهمیت بسته بندی وسایل برای اسباب کشی، این نکته حائز اهمیت است که تا حد امکان باید بسته بندی وسایل و لوازم طوری دقیق و درست صورت بگیرد، که در طول مراحل باربری در تهران و یا شهرهای دیگر کشورمان، این گونه وسایل و اشیاء شکستنی هیچ آسیبی نبینند. به خصوص اگر قصد حمل بار به شهرستان را دارید، این امر اهمیت بیشتری پیدا می کند. بسته بندی لوازم شکستنی در اسباب کشی و باربری تهران یکی از بخش های مهم و حساس کار است. سه سوت بار به عنوان یکی از بهترین شرکت های اتوبار و باربری تهران، مفتخر است که با سالها تجربه در زمینه بسته بندی وسایل منزل و یا شرکت ها با موفقیت در این زمینه خدمات خود را به مشتریان عرضه کند. از این رو برخی نکات بسته بندی لوازم شکستنی را جهت اطلاع هر چه بیشتر شما در این مقاله ذکر می کنیم.

 1. نکات مهم برای بسته بندی لوازم شکستنی
 2. وسایل موردنیاز برای بسته‌بندی ظروف شکستنی
 3. پیدا کردن باربری با تجربه
 4. قوانین یکسان برای بسته بندی لوازم شکستنی منزل وادارات

نکات مربوط به وسایل شکستنی

نکات مهم برای بسته بندی لوازم شکستنی

 • ظروف و وسایل شکستنی را با دقت بیشتری بسته بندی کنید.
 • اقدام به خرید یا سفارش بهترین کارتن های چند لایه برای بسته بندی اسباب کشی کنید. سایز این کارتن ها بهتر است کوچک یا متوسط باشد تا در تعداد بیشتری از این کارتن ها بتوانید وسایل شکستنی را براحتی قرار بدهید.
 • ظروف چینی جدا از یکدیگر، بوسیله روزنامه یا پارچه یا نایلون حباب دار یا فوم ضربه گیر پیچیده شوند و با دقت داخل کارتن چیدمان شوند به طوری که با یکدیگر برخورد نکنند و تحت فشار همدیگر نباشند.
 • زمان بسته بندی لوستر و لامپ های روشنایی و یا آباژور چند نفره اقدام به این کار کنید.
 • مطمئن شوید درون جعبه هیچ فضای خالی و جود نداشته باشد تا جایی برای تکان و ضربه به وسایل باشد، تمام فضا های خالی را با کاغذ، فوم و یا پارچه پر کنید.
 • کف کارتن یک تکه مقوا قرار دهید تا هنگام جابجایی کارتن به خاطر فشار از قسمت انتهایی پاره نشود.
 • در زمان قرار دادن لیوان ها در کارتن های بسته بندی، تا حد امکان درون آنها را با استفاده از فوم پر کنید و سعی کنید بین هر ردیف لیوان ها با ردیف های دیگر در آن کارتن با استفاده از یک لایه افقی از نایلون و یا مقوا فاصله بگذارید بطوری که هر ردیف با ردیف دیگر فاصله داشته باشند.
 • کارتن هایی برای بسته بندی وسایل شکستنی با سایز های متوسط و کوچک آماده کرده و سعی کنید تعداد زیادی از وسایل شکستنی را در یک جعبه قرار ندهید تا هم کارتن سنگین نشود و ریسک شکستن پایین تر بیاید. با چسب های پهن و مخصوص بسته بندی کارتن، کف کارتن و گوشه های آن را محکم کنید.
 • ظروف را طوری قرار دهید که مستقیما با سطح زیرین کارتن تماس نداشته باشند و بین این لایه و وسایل شکستنی، لایه ای پلاستیک و یا نایلون حباب دار قرار دهید.
 • دور کارتن را با چسب کارتن کاملا بچسبانید.
 • هنگام اسباب کشی حتما با برچسب بر روی کارتن های حاوی وسایل و اشیاء شکستنی بنویسید که محتویات آنها شکستنی هستند و با استفاده از ماژیک و با حروف درشت بنویسید تا کارگران حمل بار هنگام جابجایی این کارتن ها، دقت بیشتری داشته باشند.این کارتن ها جدا از سایر کارتن ها گذاشته شود و هنگام اسباب کشی به کارگران یادآوری شود تا نکات ایمنی رعایت شود
 • پیش از شروع بسته بندی لوازم شکستنی، فضاهایی را جهت قرار دادن آنها خالی کنید تا هر چه راحت تر بتوان این اشیاء را جمع آوری و سپس بسته بندی کرد. از جمله میز غذاخوری و یا آشپزخانه.
 • هنگام قرار دادن وسایل شکستنی درون کارتن ها و جعبه ها، بهتر است جهت بسته بندی ظروف چینی، آنها را با کمی فاصله از یکدیگر قرار داده و همچنین با استفاده از نایلون های حباب دار، پلاستیک و غیره دور این ظروف شکستنی و همچنین فضای خالی درون کارتن ها را تا حد امکان پر کنید تا در زمان حمل و جابجایی، ظروف آسیبی نبینند.
 • سعی کنید از کاغذ روزنامه باطله یا مجلات قدیمی جهت پر کردن فضای خالی درون کارتن ها استفاده نکنید. چرا که رنگ های شیمیایی بکار رفته در چاپ عکس ها، متون و سایر بخش های دیگر این نشریات کاغذی، موجب کثیف شدن بشقاب ها و ظروف چینی در کارتن ها می شود و احتملا مجبور خواهید شد پس از پایان جابجایی اسباب و اثاثیه، همه آنها را به دقت شستشو دهید.
 • سعی کنید برخی اشیاء شکستنی که دارای جعبه مخصوص خود هستند، را با استفاده از همان جعبه یا کارتن های خودشان بسته بندی و آماده حمل بار کنید. مثلا کارتن مخصوص تلویزیون و یا کارتن و جعبه مربوط به برخی از لوازم تزئینی (مثلا بشقاب های تزئینی یادگاری)
 • از برگه های باطله برای بسته بندی استفاده کنید. روزنامه ها به دلیل وجود مواد شیمیایی و سرب در چاپ نوشته ها بهتر است هنگام بسته بندی لوازم شکستنی و عموما ظروف غذاخوری هستند استفاده نشود. زیرا وسایل را هم آلوده و هم رنگی می کند.

امیدواریم با مطالعه و بکارگیری این نکات بتوانید براحتی اقدام به بسته بندی هر نوع از لوازم حساس و شکستنی های منزل و یا شرکت کنید. در این میان، مجددا بر روی این مسئله تاکید می کنیم که فراموش نکنید که تا حد امکان با حروف درشت بر روی کارتن ها و جعبه ها نوع محتویات را بنویسید تا کارگران شرکت های باربری و اتوبار با دقت بیشتر اقدام به حمل این نوع بارها به درون ماشین باربری کنند. شرکت اتوبار سه سوت بار تهران به شما اطمینان می دهد که کارگران و پرسنل دلسوز و زحمتکش این شرکت باربری، با استفاده از بهترین امکانات اقدام به بسته بندی کلیه وسایل شکستنی و با ارزش شما می کنند و از بهترین کارتن های چند لایه و پلاستیک و نایلون های باکیفیت جهت این کار استفاده می کنند.

نکات مربوط به وسایل شکستنی

وسایل موردنیاز برای بسته‌بندی ظروف شکستنی

بسته بندی این گونه ظروف ممکن است وقت‌گیر باشد، اما کار چندان سختی نبوده و تنها نیازمند همت شما برای شروع این کار است. در زیر لیستی از مواردی را می‌یابید که قبل از شروع بسته بندی به آنها نیاز دارید.

 • جعبه های مقوایی
 • فوم محافظ ظروف، محافظ حبابدار
 • مقدار زیادی روزنامه برای بسته بندی ظروف
 • نوار چسب بسته بندی
 • پارچه نرم
 • قیچی
 • ماژیک

پیدا کردن باربری با تجربه

یکی از مشکلات مردم در امر حمل و نقل وجابجایی، وسایل ظریف و شکستنی می باشد و همیشه هنگام حمل و نقل اثاث منزل خود از این بابت نگرانی هایی دارند حالا اتوبار سه سوت بار برای رفع این مشکل اقداماتی انجام داده است که مردم عزیز بتوانند بدون هیچ دغدغه ای اثاث منزل و یا کالا های شکستی خود را جابجا کنند.

 • اتوبار و باربری سه سوت باراز پیشرفته ترین و بروزترین امکانات روز برای حمل و نقل استفاده می کند و تمامی ابزار نیاز به حمل و نقل را برای شرکت خود فراهم کرده است، تا بتواند بهترین وایمن ترین و سریع ترین حمل و نقل ممکن را انجام دهد.
 • کانتینر تمامی کامیون و کامیونت های باربری به بهترین شکل ممکن عایق کاری شده و از محکم ترین ضربه گیر ها برای دیواره های آن استفاده شده است، تا بار و اثاث مردم از امنیت کاملی برخوردار باشند.
 • از محکم ترین کارتن ها برای بسته بندی استفاده شده است .
 • از افراد باتجربه بالا ومتخصص در این کار استفاده شده است.

نکات مربوط به وسایل شکستنی

قوانین یکسان برای بسته بندی لوازم شکستنی منزل وادارات

جابه‌جایی و نقل مکان همواره نگرانی هایی را برای ما به وجود می آورد که یکی آز آنها آسیب ندیدن وسایل به هنگام جابجایی است. بسته بندی ظروف شکستنی نیز جزئی از افداماتی است که باید به هنگام بسته بندی لوازم منزل اهمیت بیشتری را برای آن قائل شویم و نیازمند دقت و مراقبت بیشتری است. در اینجا به نکات مفیدی می‌پردازیم که می‌تواند شما را در چگونگی بسته بندی وسایل شکستنی در زمان نقل مکان یاری دهد. وقتی زمان آن می‌رسد که به بسته بندی ظروف و وسایل شکستنی آشپزخانه‌تان بپردازید، باید از دقت و احتیاط بیشتری بهره بگیرید چرا که ظروف آشپزخانه از حساس‌ترین وسایل بوده و مستعد آسیب‌ پذیری بیشتری هستند.

 • قبل از شروع بسته بندی وسایل شکستنی پیش از بسته بندی باید محل مناسبی برای چیدن آنها پس از بسته بندی پیدا کنید. کانتر آشپزخانه و یا میز های غذاخوری گزینه های مناسبی برای این کار هستند. برای لوازمی وسایل بزرگ تر گوشه ای از هال یا پذیرایی در نظر بگیرید که رفت و آمد در آن کم باشد.
 • برای بسته‌بندی بشقاب‌های خود بشقاب مورد نظر را در وسط کاغذ بسته بندی یا همان روزنامه قرار دهید و توسط چند روزنامه دیگر آن را به خوبی بپوشانید و سپس بشقاب دیگری را روی آن قرار داده و دوباره توسط روزنامه آن را خوب بپوشانید. سعی کنید همیشه بیش از یک روزنامه برای پوشاندن بشقاب‌ها استفاده کنید تا بشقاب‌ها از حفاظت بهتری بهره ‌گیرند. زمانی که ۳ تا ۴ بشقاب را به این شکل با روزنامه پوشاندید آنها را به وسیله ی چسب بسته بندی به هم بچسبانید تا از فضای خالی احتمالی بین آنها جلوگیری کرده و مانع خسارت احتمالی شوید. به صورت مشابه، تمام بشقاب های خود را به این گونه بسته بندی کنید و آنها را در جعبه های تهیه شده قرار دهید. این نوع بسته بندی مناسب تمامی بشقاب ها با سایز های متفاوت می‌باشد. زمانی که در حال بستن نایلون حباب دار دور کاسه و بشقاب ها هستید حتما جدا گانه بسته بندی کنید و به صورت دسته ای روی هم قرار ندهید.
 • برای بسته بندی ظروف در دار به مانند قابلمه ها ، ابتدا بدنه آنها را با روزنامه بسته بندی کنید و سپس درب آنها را به صورت وارونه روی آن قرار دهید و دوباره با روزنامه آن ها را بپوشانید. توجه داشته باشید که برای قرار دادن این گونه ظروف، آنها را پس از بسته بندی از پهلو داخل جعبه قرار دهید.
 • همچنین برای بسته بندی ظروفی مانند آبمیوه‌گیری، مخلوط ‌کن و دیگر وسایل، ابتدا قسمت های آنها را از هم جدا کرده و هر قسمت را جداگانه به وسیله‌ی روزنامه بسته بندی کنید و توجه داشته باشید که اگر این وسایل شیشه‌ای بودند، داخل آنها روزنامه مچاله شده قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که سطح کاملا تمیز باشد و تمامی اشیای که ممکن است با آنها برخورد کنید یا بر روی وسایل شکستنی شما سقوط کنند را دور کنید. حال تجهیزات بسته بندی خود را بیاورید.
 • تمام اجسام و ظروف محکم و نشکستنی را در کف جعبه قرار دهید و بشقاب‌ها را به صورتی که روی لبه‌ی خود قرار گیرند در جعبه جاسازی کنید. این کار باعث می‌شود تا آنها کمتر مستعد آسیب پذیری باشند. همچنین لیوان‌ها، فنجان‌ها و ظروف شیشه‌ای را در سطح بالایی جعبه قرار دهید تا ظروف دیگری روی آنها نباشد چرا که این گونه ظروف در صورت تحمیل فشار آسیب‌پذیر بوده و صدمه می‌بینند. در آخر، هر‌جای جعبه که جا بود را از محافظ‌های حباب‌دار پر کنید.
 • برای بسته بندی فنجان ها، فنجان مورد نظر را در میان روزنامه قرار دهید و تمام گوشه های روزنامه را به داخل فنجان برگردانید و فنجان بعدی را به همین شکل داخل فنجان قبلی قرار دهید و با روزنامه بپوشانید. فراموش نکنید داخل لیوان ها را با کاغذ، فوم یا پارچه پر کنید و آنها را صاف درون جعبه قرار دهید و بین آن ها کارتن جدا کننده قرار دهید.
 • برای بسته بندی لیوان ها باید هر کدام از آنها را روی یک لبه روزنامه قرار داده و تا لبه‌ی دیگر آن، لیوان را بغلتانید تا روزنامه دور‌تا‌دور لیوان را بپوشاند.قسمت های دیگر را به داخل لیوان برگردانید. این کار را میتوانید برای بسته بندی گلدان ها و یا بطری های شیشه‌ای نیز انجام دهید و اگر ظرف هایتان گران قیمت هستند از تعداد روزنامه های بیشتری برای پوشاندن آنها استفاده کنید. همچنین میتوانید از جعبه هایی استفاده کنید که مخصوص بسته بندی لیوان ها هستند و از قسمت های متفاوتی تشکیل شده‌اند تا از برخورد لیوان ها با یکدیگر جلوگیری کنند.
 • همچنین تمام وسایل آشپزی به ویژه اگر جنس شیشه‌ای داشته باشند و یا شکستنی باشند را نیز میتوان به وسیله‌ی چندین روزنامه به همان شیوه ذکر شده بسته بندی کرد. تنها به خاطر داشته باشید که در مصرف روزنامه برای بسته بندی وسایل خود صرفه جویی نکنید چرا که هر چه بیشتر از روزنامه ها استفاده کنید ایمنی ظرف هایتان بیشتر میشود. ظروف هایی نظیر قاشق، چنگال و چاقو را نیز میتوان به صورت دسته‌ای و چند تایی با هم به وسیله روزنامه بسته بندی کرد و برای صرفه جویی در فضای موجود میتوان آنها را پس از بسته بندی درون ظرفی بزرگ قرار داد.
  شرکت‌های حرفه‌ای بسیاری هستند که به بسته ‌بندی و انتقال وسایل شما در زمان جابه‌جایی می‌پردازند و به خوبی می‌دانند که به چه شکل از وسایل شما محافظت کنند. اما اگر شما از این شرکت‌ها استفاده نکنید خود را در زمان بسته ‌بندی وسایل‌تان دست تنها خواهید یافت و این کار را دشوار می‌پندارید و در چنین شرایطی، بهتر است که بدانید چه‌طور به بسته‌‌بندی دقیق وسایل خود بپردازید تا در زمان حمل و نقل از بین نروند.

نکات مربوط به وسایل شکستنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5