مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب کارتن اسباب کشی رعایت کرد

نکات در مورد بیمه های باربری
مهم ترین نکات مربوط به بیمه باربری
آگوست 10, 2019
اشتباهات اسباب کشی
بزرگترین اشتباهات اسباب کشی
آگوست 15, 2019
نمایش همه

مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب کارتن اسباب کشی رعایت کرد

بهترین کارتن اسباب کشی

بهترین کارتن اسباب کشی

مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب کارتن اسباب کشی رعایت کرد

یکی از وسایل مورد نیاز و حیاتی برای انجام جا به جایی اثاثیه در هنگام اسباب کشی که پیش از استفاده از خدمات باربری های تهران(باربری سه سوت بار) و یا حمل بار به شهرستان، باید در نظر گرفت، استفاده از جعبه و یا کارتن های مناسب جهت اسباب کشی می باشد. بطوری که یکی از موارد بسیار مهم جهت این امور به حساب می آید. به خصوص در زمانی که کالاهای خاصی و یا برخی اشیاء شکستنی قرار است از مکانی به فاصله نسبتا زیاد از محل جدید (مثلا از ساختمانی قدیمی به محل جدید آن بانک یا اداره و یا اسباب کشی به منزل جدید و حتی حمل بار به شهرستان) بسته بندی و سپس جابجایی صورت بگیرد.
این مسئله موجب می شود که بسیاری افراد ناخودآگاه به فکر بیفتند هنگامی که می خواهند از خدمات یک شرکت باربری  تهران (باربری سه سوت بار) استفاده کنند، کیفیت جعبه و کارتن ها باید چگونه باشد و اصولا از چه کارتنی با چه سایزی استفاده شود؟ در این مقاله سعی شده است تا نکات مفیدی را درباره کارتن اسباب کشی بگوییم.

 1. کارتن اسباب کشی چیست؟
 2. انواع کارتن اسباب کشی
 3. چرا کارتن اسباب کشی بهترین وسیله حمل اثاثیه است؟
 4. نکات مهم مربوط به کارتن اسباب کشی

بهترین کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی چیست؟

امروزه برای کارتنی که مناسب اسباب کشی باشد، استاندارد های مشخصی از لحاظ جنس ، ابعاد ، مشخصات ظاهری و .. بیان شده است، که توسط شرکت های بزرگ اروپایی این استانداردها رعایت میشود. بنابراین کارتن هایی وجود دارند مخصوص اسباب کشی، دارای استحکام و ابعاد مناسب برای اسباب کشی می باشد و به جرات میتوان گفت که کارتن های با استاندارد اسباب کشی بهترین گزینه برای جابه جایی های داخلی و فریت بار به خارج از کشور می باشد.
اگر قصد اسباب کشی راحت و بدون مشکل را دارید، باید از کارتن حمل اثاثیه برای جمع کردن خرده ریزها و همه وسایل منزل کمک بگیرید. البته مبلمان را بدون بسته بندی حمل می کنند و برای این کار سلفون کشی با نایلون حباب دار پیشنهاد می شود. اما دیگر لوازم را می توان در کارتن اسباب کشی با اندازه مناسب جای داد برخی از کاربردهای اصلی کارتن بسته بندی عبارت است از:
بسته بندی کتاب، بسته بندی لوازم الکتریکی، بسته بندی لوازم آشپزخانه و ظروف، جا به جایی مواد غذایی، بسته بندی لباس، بسته بندی خرده ریزها و …..

انواع کارتن اسباب کشی

 • کارتن بسته بندی با سایز کوچک
 • کارتن بسته بندی با سایز بزرگ
 • کارتن بسته بندی با ابعاد متوسط
 • کارتن بسته بندی با ابعاد نسبتا بزرگ
 • کارتن 5 لایه حمل بار
 • کارتن بسته بندی لباس – کارتن رگال دار
 • کاور زیپ دار و جعبه درب دار جهت بسته بندی لوازم منزل
 • کارتن مخصوص حمل کتاب

بهترین کارتن اسباب کشی

کارتن بسته بندی با سایز کوچک

بعد از کارتن مخصوص حمل کتاب این سایز کارتن از تمامی سایز های کارتن کوچیکتر است. شما در هنگام جا به جایی حتما به این ابعاد کارتن نیاز خواهید داشت. این سایز از کارتن که ۴۶×۳۷×۳۲ سانت میباشد بهترین ابعاد را در بسته بندی وسایل شکستنی که محافظت بیشتری نیاز دارند را شامل می شود. این کارتن ها نه سنگین هستند و در عین حال به اندازه مناسب فضا برای بسته بندی بخشی از اسباب را دارا می باشند. از این ابعاد بیشتر برای پک محافظ شکستنی، ظروف دکوری ، ظروف شکستنی آشپزخانه، مجسمه و دکوری های تزئینی استفاده میشود. علاوه بر این از این سایز کارتن برای بسته بندی کشوها، بخش های کمد که نیاز به جدا سازی دارد نیز می توان استفاده کرد. این کارتن مناسب برای استفاده در جابه جایی داخلی و فریت بار به خارج از کشور میباشد.

کارتن بسته بندی با سایز بزرگ

یکی دیگر از سایز های مناسب برای اسباب کشی سایز ۴۶ ×۴۶ ×۶۰ سانت است. این سایز از کارتن اسباب کشی نیز در هنگام اسباب کشی خیلی مورد استفاده قرار می گیرد. از این سایز از کارتن می توان برای پک محافظ شکستنی، ظروف پلاستیکی و فلزی، لوازم برقی آشپزخانه، آباژور و دکوری های بزرگ، لوازم الکترونیک و کامپیوتر استفاده کرد. این کارتن مناسب برای استفاده در جابه جایی داخلی و فریت بار به خارج از کشور است.

کارتن بسته بندی با ابعاد متوسط

کارتن بسته بندی متوسط استاندارد دارای ابعادی در حدود ۱۸ × ۱۸ × ۱۶ متر مکعب می باشد.از کارتون متوسط برای بسته بندی مواردی متوسط استفاده می شود. مواردی که به بسته بندی و حعبه خاصی احتیاج ندارند مانند لباس، قابلمه و تابه ها و اسباب بازی ها یک جعبه متوسط می تواند به راحتی تا حدود ۶۰ کیلوگرم بسته بندی شود.

کارتن بسته بندی با ابعاد نسبتا بزرگ

کارتن نسبتا بزرگ برای بسته بندی به ابعاد ۲۰*۲۰*۲۴ متر مکعب می باشد. این کارتن ها برای بسته بندی لوازمی مانند چرخ خیاطی ،اتو و آباژور، و وسایلی با اندازه متوسط و کوچک آشپزخانه مناسب هستند. و در حالی که اندازه کارتن بزرگتر از کارتن متوسط میباشد، اما از لحاظ ظرفیت وزن قابل حمل مقدار مشابه با کارتن متوسط را در خود جای میدهد. زیرا حمل بیشتر از ۶۰ کیلوگرم در یک کارتن بسیار سخت خواهد بود.

کارتن 5 لایه حمل بار

کارتن 5 لایه حمل بار دارای مقاومت بالا و با اندازه ای 2 برابر کارتن موز برای اجناس سنگین و حساس مثل چینی و ظروف کریستالی وظروف شکستنی می باشد.

کارتن بسته بندی لباس – کارتن رگال دار

این کارتن ها مشابه یک کمد کوچک که 12 دست لباس مجلسی و کت و شلوار در آن جای می گیرد می باشند.

کاور زیپ دار و جعبه درب دار جهت بسته بندی لوازم منزل

از کشو کمد و میزتوالت میتوانید به عنوان جعبه درب دار برای بسته بندی وسایل و اغلب لباس های خود استفاده کنید. همچنین میتوانید از کاور های زیپ داری که برای رخت خواب تعبیه شده اند و در اندازه های کوچک ، متوسط و بزرگ وحود دارند استفاده کنید. این کاور ها بسیار زیبا هستند و با داشتن زیپ کاملا لوازم و لباس های شما را حفاظت میکنند.

کارتن مخصوص حمل کتاب

این کارتن ها در ابعاد ۳۳×۳۳×۳۱ سانت هستند . این ابعاد برای بسیاری از کالاها مناسب هستند اما بیشترین کاربرد آنها در بسته بندی کتاب، اسناد و اوراق ارزشمند، لوازم آرایشی و بهداشتی میباشد. به شما پیشنهاد می شود در صورتی که هر یک از وسایل بالا را می خواهید بسته بندی کنید حتما از این سایز کارتن استفاده کنید تا کمترین آسیب را وسایل شما ببیند. علاوه بر این چون کتاب به تنهایی سنگین است، در صورتی که در کارتن های بزرگ بسته بندی شود حمل و جا به جایی آن سخت می شود. پس بهترین سایز برای بسته بندی کتاب، کارتن با این ابعاد است. این کارتن مناسب برای استفاده در جابه جایی داخلی و فریت بار به خارج از کشور میباشد.

بهترین کارتن اسباب کشی

چرا کارتن اسباب کشی بهترین وسیله حمل اثاثیه است؟

همانطور که قبلا گفتیم کارتن ها انواع گوناگون و در سایز ها و اشکال مختلفی هستند که همه آنها مناسب اسباب کشی نمی باشند. کارتنی که برای اسباب کشی انتخاب می شود باید به راحتی قابل حمل باشد و دارای ابعاد مناسب باشد. سایز مناسب یعنی نه خیلی بزرگ که جا به جایی آن غیر ممکن شود و نه خیلی کوچک که وسیله کمی در آن جا شود. علاوه بر سایز مناسب و قابل حمل بودن، استحکام کارتن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ضخامت و استحکام کارتن ها بسیار مهم است. کارتن اسباب کشی به خصوص در هنگام بسته بندی اسباب شکستنی باید استحکام خوبی داشته باشد تا بتواند وزن اسباب را تحمل کند و پاره نشود. یکی از اشتباهات رایج در بین مردم استفاده از کارتن های موجود در مغازه ها و خیابان میباشد . این موضوع علاوه بر اینکه از لحاظ بهداشتی کار اشتباه و غلطی میباشد ، امکان بروز خسارت را در هنگام جابه جایی تا حد زیادی افزایش خواهد داد.بنابراین کارتن حمل اثاثیه استحکام لازم را برای حمل لوازم خانه دارد و برای اسباب کشی راحت و بی دردسر بهترین وسیله است برخی از مزایای کارتن اسباب کشی عبارتند از:
بسته بندی لوازم خانه با نظم بیشتری انجام می شود
کارتن حمل اثاثیه مانع آسیب به لوازم می شود
خدمات اسباب کشی سریع تر انجام می شود
کاهش آشفتگی هایتان هنگام باز کردن و چیدمان وسایل بعد از هر اسباب کشی
کارگر اسباب کشی راحت بار را حمل می کند
امکان برچسب زدن روی کارتن وجود دارد

نکات مهم مربوط به کارتن اسباب کشی

استفاده از کارتن های کاغذی از لحاظ اینکه از جنس کاغذ هستند و بعد از مصرف به طبیعت آسیبی نمی زنند هم بسیار اهمیت دارد و استفاده از آنها نسبت کیسه های پلاستیکی ارجعیت پیدا میکند
نوع، جنس و مقاومت کارتن در اسباب کشی به عنوان یکی از ارکان مهم در بسته بندی و سلامت اجناس به شمار می رود. یکی از ارکان بی مخاطره بودن هر اسباب کشی، بسته بندی محکم و امن هر وسیله است پس در این زمینه دقت زیادی کنید.
جعبه های مقوایی برای جابه جایی و حمل وسایل سنگین مناسب نیستندو این جعبه ها برای بسته بندی موارد خاص و سنگین طراحی نشده اند. ممکن است تغییر شکل بدهند جعبه های مقوایی کارتن ممکن است تحت فشار شدید تغییر شکل بدهند. ودر برابر نفوذ رطوبت و آب مقاوم نیستند آنها بهترین گزینه برای ضد آب بودن و سایر انواع مایعات نیستند.
برچسب گذاری کارتن بسته بندی را فراموش نکنید، مهم نیست چه نوع کارتن و در چه ابعادی استفاده می کنید، حتما آن را برچسب گذاری کنید، در این صورت می دانید چه چیزی در داخل کارتن است. این امر برای بسته بندی بسیار مهم است، زیرا غیرممکن است که به یاد داشته باشید دقیقا هنگام جمع آوری هر وسیله را در کدام کارتن و جعبه قرار دادید.
فضای خالی را پر کنید، برای جلوگیری از وقوع خطر در جابجایی، هر فضای خالی بین کارتن بسته بندی و جعبه ها را با انبوه مواد بسته بندی اضافی دیگر، مثل حوله یا پارچه پر کنید. این چیزها کارتن ها را در حین جا به جایی پایدار نگه می دارند و به شما در جلوگیری از بروز خطرات جانبی کمک می کنند.
در انتها اگر احساس میکنید، زمان لازم برای بسته بندی لوازم منزل خود و انتخاب کارتن مناسب برای اثاث کشی را ندارید، میتوانید از خدمات بسته بندی و حمل بار ، اتوبار سه سوت بار استفاده کنید. برای رزرو و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بهترین کارتن اسباب کشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =