بهترین کارتن اسباب کشی
مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب کارتن اسباب کشی رعایت کرد
آگوست 12, 2019
ویژگی های یک باربری خوب
ویژگی های یک باربری خوب
آگوست 17, 2019
نمایش همه

بزرگترین اشتباهات اسباب کشی

اشتباهات اسباب کشی

اشتباهات اسباب کشی

بزرگترین اشتباهات اسباب کشی

در زمان اسباب کشی و هنگام بسته بندی وسایل ریز و درشت خانه دچار بهم ریختگی و آشفتگی های زیادی می شوید. اکثر افراد با این موضوع درگیر هستند و دنبال راهی هستند که این آشفتگی ها را کاهش دهند. در اینجا سعی شده که یک سری اشتباهاتی که در اسباب کشی انجام می شود و می توان با تصحیح این اشتباهات تا حد قابل توجهی اوضاع را تحت کنترل درآوردو یک اسباب کشی راحت و جابجایی بدون دردسر را پشت سر گذاشت .
هنگامی که مرتکب اشتباه در زمینه اجاره شرکت باربری و خدمات اسباب کشی می شوید ممکن است هم پول و هم زمان تان را از دست بدهید. نمی توان بطور قطع و با اطمینان گفت که حتی در صورت استفاده از خدمات بهترین شرکت باربری تهران، در زمان استفاده از خدمات بسته بندی و حمل و نقل اثاثیه منزل و شرکت و اسباب کشی هیچ مشکلی پیش نمی آید ولی می توان مشکلات احتمالی را به حداقل رساند.
قبل از شروع مقاله قصد داریم تا یکی از باربری هایی که در این چند سال با کمترین اشتباه همیشه سعی داشته که مشتری ها با خیال راحت اسباب کشی خودشان را به آن می سپارند آشنا کنیم این اتوبارسه سوت بار می باشد.

 1. حمل ناصحیح بار
 2. تعداد زیاد کمد آشفتگی ها را بیشتر می کند
 3. انبار کردن اثاثیه به امید اینکه روزی مرتب می شوند و یا بکار می آیند
 4. تحقیق نکردن در باره باربری مورد نظر
 5. انتخاب اشتباه لباس پوشیدن در روز باربری
 6. مهم ترین اشتباه اسباب کشی بسته بندی نامناسب وسایل
 7. صرفه نظر نکردن از وسایل اضافی
 8. اشتباه اینکه به تنهایی میتوانید اسباب کشی کنید
 9. دادن اشیاء قیمتی به پرسنل باربری
 10. اسباب کشی در اوج شلوغی فصل
 11. استفاده از کارگران آموزش ندیده
 12. بلند کردن وسایل سنگین
 13. نبود وقت کافی برای انتقال وسایل به مکان جدید
 14. به تاخیر انداختن بسته بندی وسایل
 15. پر نکردن فضای خالی درون جعبه های حاوی شکستنی ها
 16. کمک نگرفتن از کسی هنگام بسته بندی وسایل
 17. استفاده نکردن از جعبه و کارتن های جدید
 18. برچسب نزدن کارتن ها
 19. شروع نکردن بسته بندی از ساده ترین اتاق ها

اشتباهات اسباب کشی

حمل ناصحیح بار

عدم توجه به روش های اصولی و درست حمل بار باعث بروز انواع ناراحتی های جسمی برای کارگران حمل بار می‌شود و برخی اوقات نیز حمل نادرست بار موجب آسیب زدن به محتویات داخل کارتن ها و خرابی وسایل می‌شود. برای انتقال بار بایستی از روش های استاندارد حمل و نقل استفاده کرد.
تعداد زیاد کمد آشفتگی ها را بیشتر می کند
کمد ها و محصولاتی از این دست که وظیفه ی سازمان دهی وسایل را برعهده دارند الزاما نمی توانند مشکلات بهم ریختگی و آشفتگی خانه را رفع کنند، چرا که حتی اگر بهترین جاکفشی دنیا را هم که داشته باشید، اما کفش های خود را به درستی داخل آن نچینید هیچ کمکی به حل مشکل شما نخواهد کرد. بنابراین بعد از اسباب کشی نیاز های خود را بشناسید و مطابق با این نیاز به خرید وسایل سازمان دهنده اقدام تنجام دهید. این کار خیلی ساده است و باربری سه سوت بار خیلی در این حوزه تجربه کافی دارد.

انبار کردن اثاثیه به امید اینکه روزی مرتب می شوند و یا بکار می آیند

جهت خلاصی از این وسایل، بعد از جابجایی و حمل اثاثیه به منزل جدید خیلی از وسایل را در انبار میگذاریم به امید اینکه روزی از آنها استفاده کنیم یا آنها را مرتب کنیم ؛ این اشتباه بزرگیست که هم انرژی زیادی از خانم خانه میگیرد و هم وقت زیادی هدر می رود. بهتر است که در قبل از اسباب کشی اینگونه فکر کنیم که امکان انبار کردن هیچ وسیله ای را نداریم.

تحقیق نکردن در باره باربری مورد نظر

یکی از اشتباهاتی که می تواند هزینه زیادی برای شما در بر داشته باشد، تحقیق نکردن و جستجو نکردن در زمینه یافتن بهترین شرکت اتوبار و باربری تهران است. با استفاده از روش های انتخاب شرکت باربری قابل اطمینان، می توانید شرکت مورد نظر را که بهترین خدمات را با بهترین قیمت و تعرفه به شما ارائه می دهد را انتخاب و سپس با آنها تماس بگیرید. در این زمینه علاوه بر تحقیق در زمینه هزینه باربری تهران و سابقه شرکت، می توانید به رتبه هایی که کاربران و مشتریان سابق آن در اینترنت داده اند هم توجه کنید. نقطه نظرات کاربران و مشتریان سابق این شرکت ها می تواند به شما دید مناسبی در این زمینه بدهد.

انتخاب اشتباه لباس پوشیدن در روز باربری

در روز اسباب کشی از آنجا که رفت و آمد و بطور خلاصه تحرک افراد زیاد است، بهتر است تا جای ممکن کفش و لباس راحتی بپوشید. کفش های ورزشی و یا مخصوص کار و یا هر نوعی که مناسب کار بوده و مزاحم رفت وآمد شما نباشد. همچنین در زمینه پوشیدن لباس هم دقت کنید که راحت ترین و گشادترین لباس های خود را بر تن کنید. شما احتمالا یک روز سخت و پر استرس را در پیش خواهید داشت بنابراین دقت کنید که طوری لباس بپوشید که خستگی و فشار وارد شده به شما به حداقل برسد.

مهم ترین اشتباه اسباب کشی بسته بندی نامناسب وسایل

طریقه بسته بندی کردن وسایل علاوه بر دقت و حوصله به خلاقیت و آگاهی در این زمینه نیز نیازمند است. اینکه چگونه و با چه نوع جعبه ای وسایلمان را بسته بندی کنیم به دانش و تجربه ما بستگی دارد. بعضی اوقات بسته بندی نادرست منجر به صرف زمان بیشتر برای جا به جایی می‌شود و یا هزینه و نیروی کار بیشتری را صرف نقل و انتقالات می‌کند. بهتر است برای بسته بندی ابزار و وسایل مورد نظرمان از افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند کمک بگیریم.

صرفه نظر نکردن از وسایل اضافی

اشتباهات بزرگ برخی از افراد این است که باید تمامی اثاثیه منزل خود را جابججا کند در صورتی که مدتهاست از بیشتر وسایلش استفاده نکرده است. قبل از هرکاری باید آنرا به کسانی که نیازمند هستند بخشید و یا آنها را دو ریخت. اگر شما خودتان در حال جابجایی هستید فقط وسایلی که مورد استفاده شما است را جابجا کنید. از وسایلی که مدتهاست استفاده نکرده اید فوراً خلاص شوید. مثل: مجلات یا لباس هایی که برای سالها قبل است و بلااستفاده مانده است. زمانی که مشغول مرتب کردن و جمع آوری لوازم داخل کمد هستید غالبا با حجم بسیار زیادی از لباس ها و وسایلی روبرو می شویم که هفته ها و گاهی ماه هاست که مورد استفاده قرار نگرفته اند. پیشنهاد می شود که وسایلی از این دست را به افراد نیازمند بدهید. و چنانچه افراد نیازمند را نمی شناسید می توانید آنها را در یک بسته بندی جداگانه در کنار سطل زباله بگذارید تا اشخاصی که پسماندها را جمع می کنند آنها را برداشته و مورد استفاده قرار دهند.

اشتباهات اسباب کشی

اشتباه اینکه به تنهایی میتوانید اسباب کشی کنید

اسباب کشی در داخل شهر هم میتواند پیچیده تر باشد و نیاز به برنامه ریزی درست و حسابی دارد. اسباب کشی مشکلات و خطرات خاص خود را دارد از آسیب دیدن و زخمی شدن و صدمه دیدن وسایل منزل و حتی هزینه ای غیرقابل پیش بینی. اگر خودتان مسئولیت اسباب کشی را به عهده بگیرید مطمئناً دور از انتظار شما ارزانتر و سرگرم کننده نباشد و باید زمان زیادی را برای تحقیق و برنامه ریزی چگونگی اسباب کشی صرف کنید. بهتر است که با افرادی که تجربه اسباب کشی دارند صحبت کنید و هم با یک شرکت اسباب کشی منزل در تهران (سه سوت بار) هماهنگ کنید. اینکه بخواهید بدون نیاز به شرکت اتوبار اسباب کشی کنید مسئله ای است که تا حد زیادی بستگی به شما و تعداد وسایل و لوازم شخصی شما دارد. معمولا به بیشتر افراد و خانواده ها قویا توصیه می کنیم که جهت جابجایی و حمل بارهایشان از خدمات شرکت های باربری تهران استفاده کنند. به این ترتیب براحتی می توانند بارهای خود را جهت بسته بندی و سپس انتقال ایمن آنها به منزل جدید به دست کارگران و افراد متخصص و با تجربه در این زمینه بسپارند. آنها می توانند به سرعت لوازم شما را بسته بندی و در ماشین حمل بار (وانت بار، کامیون و یا خاور) می گذارند و در محل جدید به سرعت پیاده کرده و در جای خود قرار می دهند. به این ترتیب نه تنها در وقت شما صرفه جویی می شود، بلکه خسارتی هم به اسباب و اثاثیه شما وارد نمی شود و شما و سایر اعضای خانواده نیز مجبور نیستید که هیچ گونه زحمتی جهت بلند کردن و حمل وسایل متحمل شوید. به خصوص اشیاء و لوازم سنگین وزنی مانند یخچال و یا لباسشویی که بلند کردن و گذاشتن آنها در ماشین باربری کار آسانی نیست.

دادن اشیاء قیمتی به پرسنل باربری

هر چقدر هم که با شرکت های اتوبار تهران آشنا هستید و یا از نحوه عملکرد و درستی کار آنها مطمئن هستید، بهتر است اشیاء قیمتی و گرانبهای خود را نزد خود نگه دارید. به یاد داشته باشید که روز باربری و اسباب کشی، روزی است که هم شما و هم کارگران حمل بار همه بشدت مشغول کارند و این میان اگر دقت نکنید ممکن است وسایل تان جابجا و در جایی گذاشته شوند که انتظار ندارید. مثلا طلا و جواهرات شما اشتباها بجای اتاق خواب در نظر گرفته شده در خانه جدید، در انباری یا گوشه ای از اتاق نشیمن رها شوند و به این ترتیب امکان گم شدن آنها در منزل جدید پیش آید. چیزی که اصلا خوش آیند کسی مخصوصا خانمها نیست.

اسباب کشی در اوج شلوغی فصل

معمولا گفته می شود که تابستان شلوغ ترین فصل سال برای شرکت های اتوبار و باربری تهران است. بنابراین در روزهایی از تابستان که معمولا عده زیادی از افراد به خانه جدید نقل مکان می کنند، اوج کار آنهاست. به ویژه روزهای تعطیل آخر هفته. بنابراین سعی کنید در چنین دورانی اگر قصد اسباب کشی دارید، حتما از چند روز قبل با شرکت باربری مورد نظر هماهنگ کنید.

استفاده از کارگران آموزش ندیده

آموزش دادن به نیروی کار از طرف شرکت های باربری جزء اصلی ترین وظایف آنهاست. کارگران تازه کار و یا کارگرانی که نحوه انتقال ابزار و وسایل را به درستی نمی دانند، هم خود دچار سردرگمی می‌شوند و هم فرایند اسباب کشی را مختل می‌کنند. بنابراین لازم است که قبل از اعزام آنها برای جابه جایی، آموزش هایی در رابطه با کار حمل و نقل به آنها داده شود تا بتوانند در زمان جابه جایی وظیفه خود را به صورت حرفه ای انجام دهند.

بلند کردن وسایل سنگین

یکی از مسائل مهم در هنگام حمل بار، رعایت اصول درست و صحیح آن است. از جمله اینکه به یاد داشته باشید که هر چند جابجایی سریع بسته ها و جعبه ها مهم بوده و یک امتیاز محسوب می شود اما این مسئله به این معنی نیست که شما موارد ایمنی را رعایت نکنید. بلند کردن اشتباه جعبه های سنگین می تواند آسیب جدی به کمر شما وارد کند. سعی کنید در روز اسباب کشی، تا حد امکان از کارگران حمل بار بخواهید تا بارهای سنگین را برای شما حمل کنند. آنها حرفه ای و با تجربه هستند.

اشتباهات اسباب کشی

نبود وقت کافی برای انتقال وسایل به مکان جدید

گاهی اوقات افراد به دلیل هماهنگ نکردن به موقع با شرکت های حمل بار و باربری، در هنگام اسباب کشی دچار مشکل می‌شوند. برخی از این مشکلات ناشی از گم کردن آدرس مکان جدید توسط ماشین های حمل بار هستند و یا اینکه به دلیل تاخیر در بارگیری با مشکلات ترافیک شهری و شلوغ بودن خیابان ها مواجه می‌شوند و به دنبال آن ساعاتی را در مسیر سپری می‌کنند تا به مقصد برسند و بنابراین ممکن است دیر به مقصد برسند.

به تاخیر انداختن بسته بندی وسایل

یکی از اشتباهات بزرگ افراد هنگام اسباب کشی، تاخیر در جمع آوری و بسته بندی وسایل است. این اشتباه می تواند موجب سردرگمی و خستگی زیاد در روز اسباب کشی شود. بهتر است هر چه زودتر شروع به جمع کردن وسایل کنید، به خصوص وسایلی که هر روز با آنها سر و کار ندارید و یا چندان ضروری نیستند از قبیل دستگاه های پخش DVD، کنسول های بازی، کتاب، لباس های اضافه، وسایل تزئینی و… را حداقل از یک یا دو روز قبل جمع کنید.

پر نکردن فضای خالی درون جعبه های حاوی شکستنی ها

یکی از اشتباهات اسباب کشی هنگام بسته بندی و حمل جعبه های حاوی وسایل شکستنی ها، پر نکردن فضای خالی بین آنها با استفاده از وسایلی مانند فوم و پلاستیک های حباب دار یا حتی تکه های لباس های کهنه و پارچه است. به هیچ وجه نگذارید وسایل حساس الکتریکی و یا ظروف شیشه ای که در جعبه قرار می دهید، هنگام بلند کردن، تکان بخورند. جهت این کار، فضای خالی درون جعبه ها را تا حد امکان پر کنید. به یاد داشته باشید که کارگران شرکت های اتوبار و باربری تهران، فقط وسایل شما را به مقصد حمل می کنند و نمی توانند تک تک جعبه های شما را باز کرده و بررسی کنند تا از درست بسته بندی شدن همه آنها مطمئن شوند (در صورتی که شما خود اقدام به بسته بندی کرده باشید)

کمک نگرفتن از کسی هنگام بسته بندی وسایل

یکی از اشتباهات برخی از افراد این است که فکر می کنند به تنهایی می توانند از پس بسته بندی وسایل خانه خود برآیند. البته اینکه شما خود اقدام به اینکار کنید منجر به صرفه جویی در هزینه ها ممکن است بشود ولی از طرف دیگر به یاد داشته باشید که بسته بندی وسایل منزل، معمولا کار یک یا دو نفر نیست. بلکه بهتر است چند روز پیش از اسباب کشی توسط کارگران و پرسنل یک شرکت باربری تهران که از قبل رزرو کرده اید و یا از کمک دوستان، آشنایان و یا سایر اعضای خانواده بهره بگیرید. چه بسا آنها بتوانند با سلیقه و دقت بیشتری در این زمینه به شما کمک کنند.

استفاده نکردن از جعبه و کارتن های جدید

قطعا شما می توانید جهت اسباب کشی و حمل بارهایتان سفارش تعداد زیادی از کارتن و جعبه های نو بدهید و خریداری کنید. ولی بطور قطع، مطمئن باشید که در بیشتر مواقع واقعا لازم نیست که هزینه زیادی جهت اینکار صرف کنید، بلکه می توانید از جعبه و کارتن های قدیمی که خود و یا دوستان تان در اختیار دارید، جهت حمل وسایل استفاده کنید. البته در این زمینه می توانید از شرکت های باربری تهران (سه سوت بار) نیز راهنمایی های لازم را دریافت و بکار بگیرید.

برچسب نزدن کارتن ها

یکی از اشتباهات اسباب کشی و رایج افراد این است که بر روی جعبه نمی نویسند و یا برچسبی نمی چسبانند تا معلوم شود محتوای آن کارتن و جعبه چیست. حتی اگر شما دارای حافظه ای قوی هستید، باز هم بهتر است محتویات درون هر جعبه و حتی جایی که قرار است در محل جدید قرار بگیرند (مثلا در اتاق خواب، پذیرایی و یا نشیمن) را روی آن بنویسید.

شروع نکردن بسته بندی از ساده ترین اتاق ها

شاید بکار گیری این روش، چندان خطای بزرگی نباشد اما در هر صورت ممکن است برنامه کاری شما را عقب بیندازید چون هر چه کار را با اتاق های شلوغ تر و سخت تر شروع کنید، در پایان کار به بخش های ساده تر خانه جهت جمع آوری وسایل می رسید و در پایان کار که خسته هستید، راحت تر و سریع تر می توانید کارهای مربوط به بسته بندی وسایل را به پایان برسانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 17 = 23